Nevjerovatna Lana Pudar viceprvakinja Evrope! (VIDEO)

Priča o Lani Pudar, sportskom čudu, toliko je lijepa da se prosto čini nestvarnom svakome ko poznaje prilike u opustošenom bosanskohercegovačkom sportu.

Bosna i Hercegovina ima svoju plivačku kraljicu – Lanu Pudar.  Mostarka je zlatnim slovima ispisala bh. i europsko plivanje.
Lana Pudar je postala viceprvakinja Evrope na Evropskom prvenstvu za juniore u disciplini 200 metara leptir! Bh. Plivačica je sa samo 15 godina, isplivala vrijeme 2:09.59, čime je stigla do fantastičnog rezultata i osvojila srebrenu medalju.

Brža od naše Lane Pudar bila je Anastasiia Markova iz Rusije, koja je osvojila prvo mjesto sa 2:08.41.
Podsjetimo, plivačica Kluba vodenih sportova Orka iz Mostara će ove godine predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Olimpijskim igrama u Tokiju. Ona je u martu 2021. godine isplivala A olimpijsku normu i tako otvorila vrata nastupa na igrama u Tokiju.
Vrijedi istaći da je naša Lana bila najmlađa učesnica finala i jedina rođena 2006. godine.